Oblicza Epok 3- podręcznik dla trzeciej klasy szkoły średniej

O czym opowiada podręcznik Oblicza Epok?

Oblicza Epok Klasa 3 to podręcznik do nauki języka polskiego, przeznaczony dla wszystkich uczniów ostatniej klasy szkoły średniej- liceum i technikum. W tej książce można znaleźć najwybitniejsze utwory Młodej Polski oraz Dwudziestolecia Międzywojennego, w głównej mierze wiersze Kazimierza Przerwy- Tetmajera, oraz Marii Pawlikowskiej- Jasnorzewskiej, jak również Wesele Stanisława Wyspiańskiego, Chłopów Stanisława Reymonta oraz Przedwiośnia Stefana Żeromskiego. Podręcznik posiada również podsumowanie najważniejszych elementów każdej epoki, co pozwala na usystematyzowanie wiedzy przed najważniejszym egzaminem naturalnym.

Co ciekawe, w podręczniku można znaleźć porównanie lektury Wyspiańskiego do filmu Wesele w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego, z bardzo doświadczonym i charyzmatycznym Marianem Dziędzielem w roli głównej. Podobnie postąpiono w przypadku lektury Żeromskiego oraz filmu Przedwiośnie w reżyserii Filipa Bajona z Mateuszem Damięckim w roli głównej. 

Dlaczego matura z języka polskiego jest tak istotna?

Egzamin maturalny z języka polskiego składa się z części pisemnej i ustnej. Aby zaliczyć obie części, należy uzyskać minimum trzydzieści procent punktów. Dla uczniów pracujących systematycznie nie jest to żadne wyzwanie, problem stanowi to jedynie dla tych, którzy bardzo rzadko przykładają się do nauki. Dlatego zarówno dla jednych jak i drugich przygotowano podręcznik, który spełniłby oczekiwania zarówno ich samym jak również ich rodziców i nauczycieli.

Oprócz tego warto podkreślić, że dobrze zdana matura z języka polskiego, pozwala na rozpoczęcie studiów licencjackich i magisterskich na dowolnym humanistycznym kierunku studiów. W dobie ówczesnego zagrożenia militarnego warto szczególnie rozważyć bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe. Absolwenci tego kierunku zdobędą niezbędną wiedzę z zakresu zagrożeń militarnych i niemilitarnych, jak również poznają podstawowe informacje odnośnie działań policji oraz innych organów państwowych naszego kraju.