Język polski w pigułce dla uczniów liceum

Wielu uważa, że Oblicza epok klasa 3 (www.taniaksiazka.pl) to jeden z najlepszych podręczników do nauki języka polskiego, jaki dotychczas powstał. Dlaczego? Książka wyróżnia się przejrzystą koncepcją graficzną oraz posiada praktyczną oś czasu. Na niej znajdują się najważniejsze daty, wydarzenia oraz epoki literackie związane z przedmiotem, które pojawiają się co roku na egzaminie maturalnym.

Współczesność kontra klasyka

Trzecioklasiści mają możliwość porównania współczesnych tekstów kultury z tymi uważanymi za klasykę. Na tej podstawie twórcy pragną wskazać uczniom, że niektóre teksty literackie się nie starzeją i wciąż zawierają w sobie uniwersalne prawdy. To jednak nie wszystko. Wykorzystanie popkultury w podręczniku do języka polskiego ma także przykuć uwagę uczniów i zachęcić ich do czytania. 

Chronologia wydarzeń

Oblicza epok świetnie systematyzują wiedzę. A to dlatego, że w podręczniku dostępne są nie tylko miniprzewodniki skupiające się na danych zagadnieniach literackich, ale i osobne segmenty nastawione na powtórkę. Uczeń powraca w nich do wiedzy, którą przyswajał w poprzednich klasach. Takie podsumowania dają bardzo dobre efekty, szczególnie gdy mamy wrażenie, że istotne zagadnienia literackie uciekły nam z pamięci. Na uwagę zasługuje także wykorzystanie różnorakich kontekstów (fotograficznych, filmowych), które są bodźcem do rozpoczęcia dyskusji na dany temat.

Oblicza epok to podręcznik do języka polskiego dla trzecich klas (liceum i technikum), który:

– rozwija wiedzę teoretyczną zdobytą przez ostatnie lata w praktyce,

– zapewnia świetne przygotowanie do matury podstawowej i rozszerzonej z polskiego,

– wszystkie informacje podaje chronologicznie (nie tylko epoki, ale i istotne książki),

– posiada specjalne działy poświęcone przygotowaniu do matury,

– regularne powtórki i podsumowania lekcji z krótkimi ćwiczeniami,

– zachęca do sięgania po źródła dodatkowe,

– łączy współczesne teksty z klasycznymi.