Smartfon – niezbędny na wycieczki

Wycieczka czy dłuższy odpoczynek w miejscu oferującym liczne atrakcje dla turystów, wymaga zabrania ze sobą tradycyjnego przewodnika książkowego lub smartfona. O tym jak nowoczesne telefony ułatwiają życie i organizują czas na wyjeździe, przeczytacie poniżej.

Miejsca do zobaczenia

Telefon połączony z Internetem to kopalnia wiedzy dotycząca miejsc w pobliżu naszej lokalizacji, które warto zobaczyć. W zależności od włączonych opcji, informacje takie podsyłać może asystent Google, lub samodzielnie wyszukać możemy ich w sieci, w szczególności na portalach dedykowanych turystyce. Dzięki temu odwiedzając parki krajobrazowe czy rezerwaty przyrody nie pominiemy żadnych interesujących miejsc.

Rozrywka

W czasie odpoczynku i przerw na posiłek mamy więcej wolnego czasu. Nie zawsze wiadomo co z nim zrobić, szczególnie gdy w okolicy już wszystko widzieliśmy. Wówczas możemy skorzystać z rozrywki w kasynie internetowym Spin Palace i zagrać chociażby w blackjacka. Inną formą rozrywki może być po prostu przeglądanie wiadomości, mediów społecznościowych czy naszych ulubionych portali.

Zdjęcia

Telefon jest nieodzowny również do robienia zdjęć. Wizyta w pięknych i ciekawych miejscach powinna zostać przez nas uwieczniona. Obecnie nawet telefony ze średniej półki dają możliwość wykonania stosunkowo dobrych fotografii. Dzięki temu z naszych wyjazdów pozostanie cenna pamiątka. Zdjęcia umieszczane na Facebook’u czy Instagramie to także sposób na pokazanie bliskim i przyjaciołom, gdzie właśnie jesteśmy i jak spędzamy czas.

Rezerwacje biletów

Internet w telefonie to także sposób na rezerwację lub zakup biletów. Dzięki połączeniu ich z kodami QR na miejscu nie trzeba stać w kolejce, tylko pokazać obsłudze wygenerowany podczas płatności kod. Oszczędza nam to czas i nerwy. A w przypadku chęci dłuższego pozostania w miejscu oddalonym od naszego docelowego noclegu, możemy szybko sprawdzić czy i gdzie w pobliżu dostępne jest miejsce na spędzenie nocy.

Jeszcze jedna użyteczna funkcja smartfonów może nam się przydać, szczególnie na leśnych szlakach. To nawigacja GPS. Dzięki niej nawet, gdy zgubimy drogę z łatwością wrócimy do miejsca startu.