Najpiękniejsze miejsca w Polsce

Najpiękniejsze miejsca w Polsce corocznie są przedmiotem różnego rodzaju rankingów. Jeszcze kilka lat temu na liście znajdowały się przede wszystkim miejsca z oryginalną architekturą, jak Stare Miasto w Krakowie. Obecnie mianem najpiękniejszych miejsc określane są przede wszystkim obszary interesujące krajobrazowo czy przyrodniczo. O tych oryginalnych lokalizacjach i wyborze najlepszej bazy noclegowej, piszemy poniżej.

Kolorowe jeziorka

Kolorowe jeziorka to stawy u podnóża Wielkiej Kopy. Jeziorka są cztery, a każde z nich położone jest na innej wysokości Rudawskiego Parku Krajobrazowego. Niespotykane są kolory poszczególnych stawów: żółty, zielony, purpurowy i niebieski. Kolory są uwarunkowane metalami, które znajdują się w podłożu. Kolor wody zapiera dech w piersiach, jest niesamowity i niespotykany w żadnym innym miejscu w kraju. Co ważne, najlepszą porą roku na zobaczenie wszystkich czterech stawów jest późna wiosna lub wczesna jesień, bowiem w okresach suchych położone najwyżej zielone jeziorko okresowo wysycha.

Każdy, kto chce zobaczyć jeziorka a także dłużej pospacerować po rudawskich lasach, może zarezerwować niebanalne miejsce noclegowe. W pobliżu znajduje się zamek Czocha, który udostępnia pokoje hotelowe. Lubiący bardziej kameralne miejsca mogą wynająć Domek pod brzozami w pobliskich Karpnikach.

Roztocze

Roztocze to kolejne miejsce warte zobaczenia, wymieniane w licznych publikacjach dotyczących najbardziej polecanych lokalizacji w kraju. Roztoczański Park Narodowy zapewnia odwiedzającym wiele atrakcji, nie tylko przyrodniczych. Park jest piękny: można w nim podziwiać dziko żyjące sarny, jelenie, dziki, łosie a nawet rysie. Atrakcją jest także hodowla konika polskiego – tarpana. Rozległość terenu i przekrój odwiedzających Park turystów sprawił, że wydzielono różnego rodzaju udogodnienia dla przyjezdnych. Czas można tu spędzać na wiele sposobów: podążając ścieżkami poznawczymi, szlakami turystycznymi czy poruszając się na dwóch kółkach po ścieżkach rowerowych. Wielu wrażeń dostarczą piesze spacery czy spływ kajakiem z nurtem Wieprza. To tylko niektóre z atrakcji przygotowanych dla turystów.

W pobliżu Roztocza przygotowana jest doskonała baza turystyczna zapewniająca różnorodne opcje noclegów, wiele barów i restauracji. Kto jeszcze nie był na Roztoczu, powinien szybko nadrobić zaległości – Roztocze jest wspaniałe.