Najlepsze miejsca w Polsce do uprawiania sportów ekstremalnych

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z faktu, że Polska to idealna lokalizacja do uprawiania niektórych sportów ekstremalnych. O tym, jakie sporty ekstremalne, w których miejscach kraju można uprawiać i gdzie przy tym nocować, przeczytacie w tym wpisie.

Nurkowanie

W Polsce co prawda nie ma tak pięknej rafy koralowej, jak w tropikach, ale jest coś, co sprawia, że nurkowie przyjeżdżają do nas z wielu regionów świata. Są to zatopione kutry, statki a nawet…samoloty. Niska temperatura wody bałtyckiej w połączeniu z małym zasoleniem sprawia, że bardzo dobrze się zachowały. Dodatkowo przejrzystość wody w naszym morzu jest bardzo dobra i wynosi około 15 metrów.

Inne doskonałe miejsca do nurkowania to jeziora, które powstały w miejscach kamieniołomów. W najlepszych lokalizacjach w okolicy kamieniołomów funkcjonują firmy świadczące usługi wycieczek nurkowych. Przykładem takiego miejsca jest nieczynny kamieniołom Gródek w Jaworznie. To miejsce atrakcyjne także dla osób, które chcą spędzić czas czy popływać w oryginalnej scenerii. W okolicy znajduje się także baza noclegowa, na która składają się przede wszystkim prywatne pokoje.

Rafting

Rafting to ekstremalny spływ pontonem. Oczywiście pontonem specjalnie przeznaczonym do tego celu. Niektórzy uważają, że rafting to bardziej rekreacyjna odmiana rzecznego flisowania. W Polsce najlepszym miejscem do uprawiania tego sportu bezsprzecznie jest Dunajec. Dzięki rozwojowi usług raftingowych, spływ Dunajcem mogą odbywać także osoby początkujące, pod okiem obecnych na pontonach instruktorów. Spływ Dunajcem jest także wspaniałą okazją do podziwiania okolicznej przyrody i miejsc, które nie są dostępne z brzegu. Chociaż rafting wydaje się być sportem dla odważnych, to spływ Dunajcem należy do międzynarodowej kategorii spływów łatwych.

Przy okazji uprawiania tego sportu warto wcześniej zarezerwować miejsca noclegowe i spędzić w okolicy więcej czasu. Jedną z miejscowości leżących przy szlaku raftingowym jest Niedzica. Oferuje ona przyjezdnym wiele miejsc noclegowych różnego rodzaju, począwszy od hoteli i pensjonatów, po wygodne domki.

Uprawianie sportu można skutecznie połączyć z komfortowym wypoczynkiem. Wiele miejsc oferuje przyjezdnym atrakcje sportowe połączone z rozbudowaną infrastrukturą turystyczną.